Wędrówki po mieście

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Dąbrowy Górniczej, która jest miejscem szczególnym, łączącym różnorodne krajobrazy. Dzięki temu przyjeżdżający do naszego miasta ma ogromną możliwość spędzenia wolnego czasu. Nasze jeziora dają możliwość nie tylko aktywnego wypoczynku pod żaglami, ale także są idealnym miejscem do uprawiania windsurfingu. Miłośnicy nurkowania mogą zobaczyć jak wygląda podwodny świat Pogorii.

Zarówno nad dąbrowskim pojezierzem, jak i w pobliżu Pustyni Błędowskiej istnieje dobra baza noclegowa. Przez najciekawsze miejsca przebiegają ścieżki rowerowe oraz piesze szlaki turystyczne. Jedyny w okolicy Aquapark "Nemo - Wodny Świat" kusi niezliczonymi atrakcjami, które z pewnością zadowolą młodszych, jak i starszych gości. Bliskość Jury Krakowsko-Częstochowskiej sprawia, że nasze miasto jest dobrym punktem wypadowym do dalszych wędrówek.

Dąbrowa jest miejscem dla aktywnych, ale także ci którzy szukają wrażeń artystycznych, nie wyjadą zawiedzeni.

Zapraszamy wszystkich do zwiedzania naszego miasta i przekonania się, jakie szerokie możliwości oferuje wszystkim żądnym przygód, lubiącym aktywnie spędzać czas.

^Związani z miastem

Związani z miastem

Szlak słynnych postaci historycznych, w których życiorysach pojawia się epizod lub cały rozdział związany z Dąbrową Górniczą.

^Opowieści nieobecnych

Opowieści nieobecnych

„Opowieści Nieobecnych” to szereg nagrań dźwiękowych poświęconych żydowskim społecznościom, które przed II wojną żyły na terenie miast naszego regionu. Zapraszamy do wysłuchania audycji słowno-muzycznych związanych z dziejami dąbrowskich Żydów.

^Dla aktywnych

Dla aktywnych

Zapraszamy do Dąbrowy Górniczej - stolicy Dębowego Świata pełnego urokliwych miejsc i kilometrów tras rowerowych i rolkowych.

^Co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Dąbrowy Górniczej, która jest miejscem szczególnym, łączącym różnorodne krajobrazy.